2020.02.09 godz. 23:38 Warszawa, Mazowieckie

Sąd rejonowy zasadził wobec mnie koszty na rzecz pokrzywdzonego na kwotę 2160 tytułem wydatków zwiazanycvh z ustanowieniem pełnomocnika.Nie jestem w stanuie spłacic tych kosztów ,jestem osobą nie pracującvą zarejestrowaną w urzedzie pracy ,lecze się na wiele schorzen mam dwa dni na wniesienie zazalenia i szukam pomocy

Wyjaśnienie sytuacji

Sąd rejonowy zasadził wobec mnie koszty na rzecz pokrzywdzonego na kwotę 2160 tytułem wydatków zwiazanycvh z ustanowieniem pełnomocnika.Nie jestem w stanuie spłacic tych kosztów ,jestem osobą nie pracującvą zarejestrowaną w urzedzie pracy ,lecze się na wiele schorzen mam dwa dni na wniesienie zazalenia i szukam pomocy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lut 2020 09:46

Zażalenie, nawet jeżeli bezzasadne, co jest wielce prawdopodobne, bo sądy zasądzają koszty zastępstwa według stawek określonych w rozporządzeniu zależnych od wartości przegranej sprawy, ma o tyle sens, że opóźni uprawomocnienie się tego orzeczenia o kosztach. A przed uprawomocnieniem się pokrzywdzony nie będzie mógł ich jeszcze żądać. Natomiast później, będzie ich mógł dochodzić za pośrednictwem komornika, więc jeśli nie ma Pan dochodów, z których będzie się dało te koszty wyegzekwować, to pokrzywdzony i tak niewiele wskóra
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)