2023.03.13 godz. 13:52 Warszawa, Mazowieckie

Zmniejszenie alimenta

Wyjaśnienie sytuacji

Sad wydał orzeczenie z mojej winy przyznał alimenta w wysokości 1000zl na córkę. W chwili obecnej corka otrzymała 50.000tyzl od matki i jej stan finansowy się poprawił, prawdopodobnie też pracuje i robi studia zaoczne.A tę chwilę moja sytuacja się pogorszyła pod względem choroby .Orzenilem się drugi raz w niemczech I mam do utrzymania duzy dom ,a opłaty są kolosalne na tą chwilę jakie panują w niemczech na świecie. Moje pytanie czy coś mogę z tym zrobić.Z góry dziękuję i pozdrawiam Dariusz Dolle.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Mar 2023 14:03

Może Pan wnosić o obniżenie świadczeń alimentacyjnych lub o uchylenie obowiązku alimentacyjnego przed Sądem
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)