2021.07.12 godz. 23:23 Bytom, Śląskie

Jak ma wyglądać odpowiedź do Sądu

Wyjaśnienie sytuacji

Sąd wydał wyrok w którym orzeka o obowiązku naprawienia szkody przez zapłatę na moją rzecz oraz byłego męża pewnej kwotyj. Sąd informuje, że w celu nadania klauzuli wykonalności powinnam przedłożyć wniosek w przedmiocie nadania klauzuli wykonalności wraz ze wskazaniem swojego numeru PESEL.Moje pytania są następujące: -jak powinna wyglądać treść takiego pisma? Czy wystarczy krótkie zdanie " wnoszę o nadanie klauzuli wykonalności wyrokowi......" ? - zmieniłam w między czasie nazwisko, rozumiem że w piśmie powinnam zawrzec ta informację? Czy PESEL byłego meza tez musze podac?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

. .

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lip 2021 16:55

Szanowna Pani, przed złożeniem takiego pisma, proszę zadzwonić do sądu i zapytać się czy wyrok w tej sprawie jest już prawomocny. Jeśli nie- oznacza to, że pozwany złożył apelację od wyroku i sprawa będzie miałą dalszy bieg. Jeśli tak, proszę napisac "Wniosek o nadanie klauzuli wykonalności" z podaniem nr PESEL Powodów (Pani i byłego męża), jedno zdanie, tak jak Pani pisała będzie ok + "proszę o doręczenie na adres ...". Razem z wnioskem proszę wysłać odpis wyroku- sąd odeśle do z pieczątką klauzuli. Jeśli chciałaby Pani, abym bezpłatnie sprawdziła takie pismo, zapraszam do kontaktu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)