2020.09.15 godz. 16:37 Kraków, Małopolskie

sądowe ustalenie ojcostwa dziecka pozamałżenskiego. Matka nie chce uznać ojcostwa, szantażuje ojca, wyłudza pieniądze w zamian za obietnice uznania dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Para bez ślubu, rozstali się, dziecko zostało z matką mamy wątpliowści co do właściwego zajmowania się przez nią dzieckiem, dodatkowo to co napisałam wyżej.Ludzie przebywają na terenie UK, ale są obywatelami Polski, ze stałym meldunkiem na terenie Polski. Czy w takiej sytuacji pozew o sądowe ustalenie ojcostwa ojciec może złożyć na terenie Polski w sądzie rejonowym właściwym dla miejsca zameldowania czy też jest konieczność rozegrania całej sprawy w UK?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Paź 2020 21:32

Dzień dobry, sprawa powinna być rozpoznawana w UK.