2023.09.11 godz. 20:29 Warszawa, Mazowieckie

Sądowe wezwanie do zapłaty za nieuiszczoną opłatę za studia

Wyjaśnienie sytuacji

Podpisałem umowę o świadczenie usług edukacyjnych. W związku z tym miałem uiszczać czesne za cały rok akademicki, podzielone na miesięczne raty. Na zajęcia uczęszczałem przez pełny pierwszy semestr oraz opłaciłem czesne za cały semestr. Po tym semestrze zrezygnowałem jednak z uczęszczania na tą uczelnię. Nie wypowiedziałem umowy. Nie przystąpiłem także do żadnego egzaminu. Zgodnie z podpisaną umową, po dostarczeniu informacji od uczelni o wykreśleniu z listy studentów, nie muszę uiszczać opłaty za następny semestr. Takiej informacji nie otrzymałem. Dostałem natomiast sądowe wezwanie do zapłaty

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Wrz 2023 15:04

Szanowny Panie, Odpowiedź na to pytanie wymaga analizy podpisanej umowy. Proszę o kontakt za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.kancelariakaras.pl Pozdrawiam serdecznie, adwokat dr Kinga Karaś