2021.10.24 godz. 20:42 Sieradz, Łódzkie

Była żona utrudnia widzenie z corka

Wyjaśnienie sytuacji

Sadownie jest tak że mam mieć córkę umnie co 2weekend lecz była żona tego nie robi już miesiąc czasu da corke na dwie godziny i za parę minut dzwoni ze córką ma być w domu Płace 500zl alimentów co miesiąc nie zarabiam dużo .mam pytanie co zrobić by corka 15letnia mogła znów być umnie co 2weekend na dwa całe dni jak sąd zdecydował Matka utrudnia widzenia Corka pare razy uciekła od matki i jak się widzieliśmy to mówi że nie chce z nią być Matka ma ciągle innych facetów

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2021 13:07

Dzień dobry! Sugeruję złożenie do sądu wniosku o zagrożenie nakazem zapłaty za niewykonanie orzeczenia w sprawie kontaktów z dzieckiem (córką), być może to poprawi sytuację. Proszę pamiętać, że płacenie alimentów nie ma praktycznie żadnego związku z możliwością kontaktów z dzieckiem, są to całkowicie odrębne sprawy.