2022.03.18 godz. 07:20 Tarnówka, Wielkopolskie

Sądowy dział spadku z osobą małoletnią.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Potrzebuję przeprowadzić sądowy dział spadku w którym do spadkobierców należy małoletni. Chcialabym się dowiedzieć co powinnam zrobić krok po kroku oraz jakie dokumenty musze skompletować i gdzie złożyć jakie wnioski. Dodam iż posiadam już wykonane wcześniej u notariusza poświadczenie dziedziczenia a w skład spadku wchodzą dwie działki budowlane. Dział spadku będzie po zmarłym tacie, a do spadkobierców należą żona i dwójka dzieci w tym jedno niepełnoletnie.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Mar 2022 09:45

Dzień dobry. Należy złożyć do sądu wniosek o dział spadku. Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatnym sporządzeniem takiego wniosku, zapraszam do kontaktu e-mail: balik@vp.pl