2024.04.25 godz. 13:56 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Samowolne przeróbki w mieszkaniu utrudniające życie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mieszkam w 6-rodzinnym bloku spółdzielczym z lat 60-tych. Właściciel mieszkania nad nami zamontował w łazience wyciąg elektryczny. W bloku jest tylko wentylacja grawitacyjna. Włączony jest prawie cała dobę i mocno hałasuje, co uniemożliwia nam sen. Czy złamał prawo budowlane i jeśli tak, to jaka jest podstawa prawna do zakwestionowania tej sytuacji. Natomiast w piwnicy urządził magazyn firmowy i regularnie budzi nas po szóstej rano. Czy to też można zakwestionować ? Pozdrawiam Alicja

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Kwi 2024 07:17

Dzień dobry, w takim przypadku należałoby się skontaktować z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego, aby dokonał kontroli. Pozdrawiam,