2022.04.10 godz. 21:03 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Ściągnięcie podejrzanego

Wyjaśnienie sytuacji

Ściągnięcie podejrzanego na komisariat oddalony od miejsca zamieszkania zarzuty wybryk chuligański jakie jest prawdopodobieństwo wypuszczenia podejrzanego na wolność po 24h? Czy areszt tymczasowy jest konieczny? Był to udział w ustawce podejrzany był kierowca nigdy nie był karany

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2022 15:23

Wszystko zależy od zarzutów przedstawionych kierowcy. Areszt może być stosowany na przykład wtedy, gdy podejrzanemu grozi surowa kara. Z kolei Policja ma prawo zatrzymać podejrzanego - nawet bez aresztu - na 48 godzin.

Zmodyfikowano dnia: 14 Kwi 2022 15:24