2021.07.22 godz. 10:13 Świdwin, Zachodniopomorskie

sfałszowana umowa na dostawę produktów rolnych.

Wyjaśnienie sytuacji

Pośrednik kupujący do nas bydło nie podpisał z nami takiej umowy, przed sprzedażą bydło zważyliśmy, po dwóch dniach miał przyjechać i się z nami rozliczyć ale odmówił więc wystawiłam mu fakturę vat wg wag z dnia ważenia odmówił również zapłacenia ceny z faktury sprawę oddaliśmy do windykacji wpłacił tylko część z faktury ,zrobiliśmy do KOWR OT zgłoszenie o braku umowy ,miał kontrol, okazało się że do kontroli przedstawił sfałszowaną umowę na kwotę którą wpłacił podpisaną tylko przez niego i złożył fałszywe oświadczenia że my podpisaliśmy w dniu zakupu umowę ale on zgubił

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2021 13:29

Dzień dobry! W takiej sytuacji pozostaje dochodzić na drodze postępowania sądowego zapłaty reszty należności z wystawionej faktury VAT oraz rozważenie złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - najprawdopodobniej będzie to posługiwanie się przerobionym/podrobionym dokumentem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)