2023.01.24 godz. 10:14 Warszawa, Mazowieckie

Sfałszowanie podpisu, Jak mam teraz działać aby nie przegapić terminów? jak mam postępować w sprawie o sfałszowanie podpisu?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Złożyłam na policją wniosek o prawdopodobne popełnienie przestępstwa, przesłuchani świadkowie, pobrane próbki pisma trafiło to do prokuratury po czym dostaję pismo o umorzeniu dochodzenia w sprawie o sfałszowanie podpisu na umowie UPC n/sz Magdaleny Walczyk-Brzezińskiej, tj. o czyn z art. 270 & 1kk. Złożyłam zażalenie gdzie otrzymałam odpowiedź że nie jestem osobą uprawnioną do złożenia zażalenia i nie jestem osobą pokrzywdzoną w sprawie. Złożyłam zażalenie do Sądu - postanawia zażalenie uwzględnić i uchylić zaskarżone zarządzenie, doszło do naruszenia praw. Co mam teraz zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 08:49

Teraz prokurator powinien Pani pierwotne zażalenie przekazać do Sądu. Na razie sąd uznał, że ma Pani prawo złożyć zażalenie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)