2023.05.04 godz. 19:34 Elbląg, Warmińsko-mazurskie

Dziedziczenie po zmarłej siostrzenicy

Wyjaśnienie sytuacji

Siostra zmarła w listopadzie 2022roku, jej córka zmarła niespełna 6 miesięcy po niej w kwietniu 2023roku. Nie złożyła ona oświadczenia ani o przyjęciu ani o odrzuceniu spadku. W 2021 roku zmarli nasi rodzice i po nich odziedziczyłam razem z siostra mieszkanie. Ojciec zmarłej siostrzenicy nie utrzymywał kontaktów z corka. Ja jako ciocia miałam zostać jej opiekunem prawnym. Jak rozwiązać kwestie spadku po zmarłej siostrzenicy i zmarłej siostrze?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Maj 2023 13:38

Konieczne będzie postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku (być może również po zmarłych rodzicach) oraz ewentualnie dział spadku. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl