2022.05.24 godz. 10:04 Głogów, Dolnośląskie

podział majątku

Wyjaśnienie sytuacji

składam wniosek o podział majątku wspólnego małżonków. Od rozwodu nie mieszkam w domu, który jest własnością wspolną. Były małżonek nie chce mi udzielić dostępu do wstępnej wyceny wartościowych rzeczy w domu, dowodów rejestracyjnych, faktur zakupu, zdjęć rzeczy. Co zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 10:09

Proszę wezwać do pisemnie do wydania kluczy i udostępnienia nieruchomości. To pierwszy krok. Wyceną zaś zajmie się Sąd.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)