2024.01.06 godz. 20:18 Ziębice, Dolnośląskie

Sklep,internetowy nie chce uznać reklamcji

Wyjaśnienie sytuacji

Została zamówiona gra ze sklepu neonet, że względu na to, że gra została wysłana tylko w samej czarnej foli pudełko od tej gry a także okładka zostały uszkodzone co dla mnie nie spełnia już norm towaru nowego. Jednak sklep stwierdził że to nie przeszkadza w działaniu gry i nie wymieni mi jej na nową ani nie przyjmie spowrotem na swój koszt. Co mogę zrobić w takiej sytuacji gdzie ewidentnie towr przyszedł uszkodzony przez zle pakowanie sklepu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 12:16

Dzień dobry, zgodnie z prawem konsumenta, w przypadku sprzedaży wadliwego towaru, można domagać się wymiany towaru na wolny od wad. Na podstawie przepisów KC, jeżeli wada została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego. Należy zatem domagać się od sklepu wymiany towaru na wolny od wad. Jeżeli pisma i reklamacje nie pomogą, można zgłosić się do rzecznika praw konsumenta. Jeżeli interwencja rzecznika nie pomoże, można rozpocząć postępowanie sądowe. Pozdrawiam,