2023.07.22 godz. 10:26 Koszalin, Zachodniopomorskie

Skutki prawne błędnego adresu powoda w odpowiedzi na pozew rozwodowy

Wyjaśnienie sytuacji

Wystąpiłem z pozwem o rozwód. Kancelaria prawna reprezentująca żonę w odpowiedzi podała błędnie adres mojego zamieszkania ( prawidłowo w pozwie) informując, iż sąd prześle mi odpowiedź na pozew. Odpowiedź na pozew kancelaria ta przesłała mi także e-mailem znany tylko żonie. 1/ Czy winienem czekać na odpowiedź na pozew z sądu - wiadomo, iż przesyłka nie dotrze z powodów j.w., a więc co dalej? 2/ Adres e-mail mogłem również zmienić, więc jaki skutek wywiera e-mail, przecież mogłem nie otwierać poczty i e miałbym wiedzy 3/ Czy pomimo błędnego adresu sąd może rozpoznać sprawę bez mojego udziału?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2023 10:33

Proszę powiadomić drugą stronę, że pismo zostało przesłane na niewłaściwy adres i podać adres prawidłowy. Z Sądu otrzyma Pan zawiadomienie o terminie rozprawy. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w sprawie rozwodowej, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl