2022.08.15 godz. 15:00 Tarnów, Małopolskie

Służebność drogi prawo przechodu i przejazdu jak się mają do tego znajomi/rodzina która nas odwiedza?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie.Mam dom w drugiej linii zabudowy ze słuzebnoscią drogi,mam akt notarialny oraz wpis w księgi wieczyste o darmowym,nie odpłatnym przechodzie oraz przejeździe po drodze sąsiada (rodzina) Mój pełnoletni syn ma dziewczynę która u niego czasem pomieszkuje i ma swój klucz do bramki sąsiada ktora jest w deodze służebności.Sasiadka której jest droga zażądała od nas że nie może ona mieć klucza i nie może sama poruszać się po jej drodze co w takiej sytuacji zrobić?czy muszę ją zameldować żeby mogła normalnie przechodzić przez służebną drogę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sie 2022 18:36

Jeśli ma Pani służebność gruntową, to każdy, kto do Państwa idzie, ma prawo przejść przez nieruchomość sąsiada.