2019.04.25 godz. 14:34 Gdańsk, Pomorskie

wyjatki od art. 168 KSH

Wyjaśnienie sytuacji

słyszałem , że jeśli zmiany są poniżej 5% to nie trzeba składać informacji do sądu czy to prawda

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2019 18:40

zgodnie z art. 168 ksh wszelkie zmiany danych wymienionych w art. 166 par. 1 i par. 2 zarząd powinien zgłosić sądowi rejestrowemu w wcelu wpisania do rejestru lub ujawnienia w aktach rejestrowych. Podobny obowiązek można znaleźć w ustawie o Krajowym Rejestrze Sądowym. Trudno uznać, że zmiany obliczone w sposób procentowy nie trzeba zgłaszać do KRS - gdyż to jest tzw. aktualizacja danych. A dane w KRS muszę się zgadzać z rzeczywistością.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)