2021.11.09 godz. 21:16 Szczecin, Zachodniopomorskie

Spadek po babci, czy mi sie należy, ile, jak wnioskować?

Wyjaśnienie sytuacji

W wielkim skrócie - Mam 19 lat, moja babcia odeszła 2 tygodnie temu. Mój tata, jej syn, nie żyje. Jestem pierwszy w kolejnośći na nabycie spadku razem z dziadkiem. Przed śmiercią, miałem okazje zerknac na jej konto bankowe, miała tam 60 tysięcy. Nie wiem czy jej konto bankowe było wspólne z moim dziadkiem(jej mezem). Babcia odeszla, cala rodzina od strony dziadka umilkła i nie powiedzieli ani słowa nt. spadku. co musze zrobic aby otrzymac/wyliczyc ten spadek? (rozmowa z rodzina od strony dziadka nie wchodzi w gre) Pozdrawiam i dziękuje z góry

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2021 22:29

Konieczne jest przeprowadzenie postępowania o stwierdzenie nabycia spadku oraz postępowania o dział spadku (w razie konieczności wraz z rozliczeniem majątku wspólnego małżonków).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)