2023.06.15 godz. 17:08 Warszawa, Mazowieckie

Spadek po bracie który zapisał spadek testamentem

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Mam pytanie. Wujek X (mój chrzestny) zapisał testamentalnie spadek na mnie kilkanaście lat temu, jak jeszcze byłam dzieckiem. Niedawno zmarł i jego brat teraz mówił mi że nie odpuści i że będzie próbował zdobyć ziemię po wujku X. Wujek X miał brata, dwie siostry i nadal żyjącą mamę. Czy w takim wypadku spadek przechodzi na rodzica i rodzeństwo czy skoro testamentem jest przepisane na mnie to będzie tak jak w testamencie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2023 16:04

Pierwszeństwo ma zawsze testament. Nie wykluczone jednak, że spadkobiercy ustawowi będą próbować podważać ważność testamentu. Nadal będzie Pan również winien zachowku na rzecz spadkobierców ustawowych. Nie wykluczone, że czekają Pana długie sprawy sądowe. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)