2022.05.17 godz. 15:39 Żory, Śląskie

Zrzeczenie się spadku w imieniu dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Spadek po cioci w PL. Jej dzieci już się zrzekły długów teraz kolej na moją mamę a następnie na mnie co nie jest problemem bo w lipcu będę w Polsce. Wiem ze będę musiał zrzec się za mojego syna ale mieszkamy w UK i nie wiem jak to rozwiązać. Syn urodził się UK ma 10 lat. Czy można upoważnić kogoś kto załatwi orzeczenie w sądzie odnośnie podejmowania decyzji za mojego syna araz zrzeczenia się spadku? Do jakiego sądu trzeba się kierować w takiej sytuacji i jakie jest najlepsze rozwiązanie tego problemu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 23:03

Może Pani upoważnić prawnika, by uzyskał zgodę na odrzucenie spadku w imieniu dziecka a po uzyskaniu tej zgody odrzucić spadek.