2024.05.24 godz. 14:55 Sosnowiec, Śląskie

Spadek po dziadkach, czy należy mi sie cos po dziadkach mimo że nie zostałam ujęta w testamencie?

Wyjaśnienie sytuacji

Miesiąc temu umarła moja babcia. Ona i jej mąż mieli dwóch synów. Starszy z nich umarł i miał mnie za córkę, młodszy z tych synów ma jednego dorosłego syna. Dziadkowie wybudowali dom w którym mieszkali, ja z moimi rodzicami mieszkaliśmy w nim przez jakiś czas jakieś 25 lat temu. Młodszy mieszkał tam od zawsze, a potem gdy się ożenił to wprowadziła sie do niego jego żona i razem wychowywali tam swojego syna. Babcia podobno zostawiła testament w którym przepisała wszystko na młodszego syna. Czy mi jako wnuczce należy się cokolwiek ze spadku mimo że podobno nie zostałam zawarta w testamencie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2024 15:36

Tak, przysługuje Pani prawo do zachowku, skoro Pani Ojciec nie żyje. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)