2020.09.30 godz. 20:37 Wrocław-Śródmieście, Dolnośląskie

Spadek po śmierci męża ( rok małżeństwa)

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam pytanie odnośnie spadku zmarł mi brat, mam jeszcze 2 siostry, miał on żonę byli po slubie rok więc bardzo krótko nie było podpisanej żadnej intercyzy a brat posiadał gospodarkę oszczedności w banku, żona nie wniosła do związku nic czy prawnie oszczedności z banku należą do niej tylko czy bedą dzielone na rodzenstwo i żone czy jest jakaś możliwość aby większą cześć dostało rodzenstwo z powodu krótkiego małżenstwa i nie wniesienia nic do związku dziękuje za odpowiedz i Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Paź 2020 09:59

Dzień dobry, w opisanej przez Panią sytuacji, po Pani zmarłym bracie dziedziczy żona i rodzice. Udział spadkowy każdego z rodziców wynosi 1/4 całości spadku. Jeżeli jedno z rodziców nie dożyło otwarcia spadku, udział spadkowy który by mu przypadł, przypada rodzeństwu spadkodawcy w częściach równych. Bez względu na długość małżeństwa w wyżej opisany sposób następuje dziedziczenie. pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)