2023.09.20 godz. 16:13 Jelenia Góra, Dolnośląskie

Spadek po zmarłej mamie same długi zrzeczenie sie spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Ja w raz z rodzeństwem zrzekłem się spadku po mamie dnia 16 czerwca tego roku mam 2 dzieci jedna z corek ma 7 lat złożyłam do sądu wniosek o prawo do zrzeczenie sie spadku ale data jest 18 wrzesień,wiem ze jest na to pół roku od daty naszego zrzekniecia sie ale 16 wypadal w sobotę a ja złożyłam pismow podziałek czy nie będzie problemu z zrzeknieciem sie u notariusza...2 sprawa jest taka że mam 19 letnia córkę z którą nie mam kontaktu wysłałam jej pisma z sądu o naszym zrzeknieciu sie praw ale wiem też,że tego jeszcze nie uczyniła,czy po upływie 6 miesięcy może jeszcze w jakiś sposób to uczynic

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2023 10:01

Dzień dobry, nie będzie problemu pod warunkiem, że niezwłocznie po otrzymaniu postanowienia sądu udzielającego zgodę na zrzeczenie się spadku uda się Pani w tej kwestii do notariusza. W drugim przypadku dorosła córka może złożyć do sądu o wniosek o zatwierdzenie uchylenia się od skutków prawnych niezłożenia oświadczenia o odrzuceniu spadku w terminie.