2022.02.14 godz. 08:33 Częstochowa, Śląskie

Spłata częśći zaległych alimentów z pominięciem komornika

Wyjaśnienie sytuacji

Mam zasądzone od byłego męża wyrokiem sądowym alimenty na dzieci. Ponieważ b. mąż nie płacił , wyrok został oddany do komornika. Ten odzyskał część długu i od września nie jest w stanie odzyskać pozostałej kwoty. Były mąż zaproponował mi spłatę części długu z pominięciem komornika: chce zapłacić bezpośrednio do moich rąk, nie całość zadłużenia, ale tylko jakąś część. Chcę wziąć te pieniądze, mam zamiar pokwitować mu ich odbiór a potem powiadomić komornika o spłacie części zadłużenia. Czy muszę wycofać w takiej sytuacji wyrok od komornika? Czy gdybym wycofała od komornika wyrok, a potem pono

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2022 11:27

Spłatę zadłużenia najlepiej załatwiać poprzez komornika. Ewentualnie proszę poinformować komornika o wpłatach bezpośrednio na Pani rzecz i wnieść o zawieszenie postępowania egzekucyjnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)