2022.04.22 godz. 09:45 Gdańsk, Pomorskie

Spłata kredytu hipotecznego po rozwodzie i podziale majątku.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Sytuacja wygląda tak, że w wyniku podziału majątku przed sądem, sąd wydał postanowienie, w którym nakazuje pozwanemu spłatę powódki, a ten w zamian przejmuje nieruchomość wraz z obciążeniem hipotecznym. Oczywiście bank nie chce w żaden sposób respektować postanowienia i żąda spłaty od obojga kredytobiorców. Aby uniknąć interwencji komornika, powódka od czterech lat wpłaca na konto banku pieniądze w ramach ugody (bank wystąpił z roszczeniem do komornika). Pytanie co można w tej kwestii zrobić, aby zgodnie z postanowieniem sądu, tylko pozwany spłacał zadłużenie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Cze 2022 17:17

Sąd nie dzieli długów. Rozstrzygnięcie Sądu nakazujące jednej osobie spłatę kredytu hipotecznego jest bezskuteczne. Bank nie mógł wystąpić do komornika. Najpierw musiał być proces sądowy. Jest wysoce prawdopodobne, że można odzyskać wpłacone pieniądze. Jeśli jest Pan/Pani indywidualną poradą proszę przygotować dokumentację (podział majątku, sprawę z bakiem) i kontakt na maila marta@rozwadowska-kucka.pl www.rozwadowska-kucka.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)