2023.11.30 godz. 13:16 Warszawa, Mazowieckie

Spłata zobowiązania bezpośrednio wierzycielowi

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam od roku egzekucje komorniczą. Komornik co miesiąc pobiera z mojej pensji stosowną należność. Czy mogę spłacić zobowiązanie bezpośrednio wierzycielowi? (np.: poprzez zawarcie z wierzycielem ugody...) jeśli bym spłaciła całość zobowiązania bezpośrednio Wierzycielowi to co wtedy z postępowaniem egzekucyjnym? Czy ją jakieś specjalne formy warunki do tego abym spłaciła zobowiązanie bezpośrednio wierzycielowi? Pozdrawiam Bozena

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marcelina Mazurkiewicz

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2023 14:42

Dzień dobry, może Pani spłacić dług bezpośrednio wierzycielowi. Wierzyciel w takiej sytuacji wnioskuje do Komornika, o umorzenie postępowania. Proszę jednak pamiętać o tym, iż do zapłaty pozostaną koszty egzekucji komorniczej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)