2023.08.10 godz. 13:41 Poznań-Wilda, Wielkopolskie

Pozew sądowy o zapłatę.

Wyjaśnienie sytuacji

Spółka pozwala mnie w związku z niezapłacona fakturą, w między czasie udało się porozumieć ze spółka i podpisać porozumienie w którym informują ze zaprzestaną procesowania sie w sądzie i dostałem informacje ze pozew został wycofany, porozumienie podpisaliśmy 30.06, dzisiaj (10.08) dostałem doreczęnie pozwu z sądu właśnie w związku z tą sprawą, data podana na piśmie z sądu to 17.07.2023, czy jeżeli sprawa została wycofana to jest możliwość ze otrzymałem takie pismo oraz czy powinienem sie od tego odwoływać pomimo podpisanego porozumienia i wycofania przez spółkę pozwu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sie 2023 11:18

Dzień dobry, do wycofania pozwu z sądu konieczne jest cofnięcie powództwa przez stronę. O tym, czy to nastąpiło, wie sama spółka lub można to sprawdzić dzwoniąc do Biura Obsługi Interesanta sądu, który przysłał pozew. Można także sprawdzić akta sprawy. Samo podpisanie porozumienia nie wycofuje pozwu z sądu, konieczne jest działanie powoda (spółki). Porozumienie daje możliwość obrony przed pozwem, ponieważ przed wniesieniem pozwu konieczne jest podjęcie polubownego rozwiązania sprawy. Mogę Panu pomóc w tej sprawie. W razie pytań proszę o kontakt: 782 500 607, kancelaria@poradca.pl.