2020.01.03 godz. 11:30 Warszawa, Mazowieckie

Ujawnienie udziałów w KRS

Wyjaśnienie sytuacji

Spółka z o.o. będzie miała 2 udziałowców, jeden będzie miał 90 udziałów a drugi 10 udziałów. Czy udziałowiec z 10 udziałami będzie ujawniony w KRS?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sty 2020 13:38

Zgodnie z art. 38 pkt 8 pkt c ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym nie są ujawniani w rejestrze przedsiębiorców wspólnicy, którzy posiadają w kapitale zakładowym mniej niż 10 % udziałów.Należy pamiętać, że istnieje obowiązek składania do akt rejestrowych tzw. listy wspólników. Muszą być w niej wskazani wszyscy wspólnicy, również ci, którzy nie są później widoczni w odpisie z Krajowego Rejestru Sądowego, czyli posiadający mniej niż 10 % udziałów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)