2024.03.26 godz. 21:51 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Sprawa alimentacyjna i ustalenie opieki i widzeń nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Narzeczony chciałby swojej byłej partnerce założyć sprawę o ustalenie alimentów oraz widzeń z dzieckiem. Partner płaci co miesiąc alimenty plus dodatkowo każde dodatkowe koszty zajęć dziecka, wyjazdów czy tak samo utrzymuje dziecko, ponieważ dziecko ma swój pokój u nas w domu. Sytuacja trwa tak 4 lata. Natomiast była partnerka co roku robi problem ze Świętami czy innymi okazjami i pozbawia nas kontaktu z dzieckiem, obiecując mu różne rzeczy. To się tyczy również teraz aktualnych świąt. Mimo iż została powiadomiona tydzień wcześniej i nie miała żadnych planów. Cały czas się powoduje ze to mama

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Mar 2024 10:21

Nie ma przeszkód aby wnieść o zasądzdenie alimentów w konkretnej kwocie (ewentualnie zmianę orzeczenia, jeśli już wcześniej sąd orzekał w tej sprawie) oraz ustalenie kontaktów z dzieckiem, w tym uregulowanie świąt, wakacji itp. Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)