2023.07.19 godz. 09:15 Lublin, Lubelskie

Sprawa dotyczy działki budowlanej na której postawiłam dom. Wraz z mężem dostaliśmy działkę budowlaną od teściowej. Wcześniej obok nas zaczęli budować sąsiedz

Wyjaśnienie sytuacji

Granicę działki wytyczyli na podstawie między dzielące nasze działki. W 2015 wynajęłam geodetę żeby sprawdził faktyczne wymiary działki. Pan geodeta zaczął pracę i ich nie dokończył. Według tego pana działka ma inne wymiary na korzyść sąsiada.wg nich zajmujemy im 2 m działki. Sprawa nie została dokończona.a już nie wzięłam kolejnego geodety aż do 2021 keidy sąsiad wezwał ekipę i chcieli odebrać 2 m. Chwili oddać mi jedyny taki wjazd na posesję. Wezwałam.policje i sprawa jest w sądzie. Jeśli wyjdzie na niekorzyść moje powołać się na zasiedlenie w dobrej wierze?ania

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2023 09:20

Bez znajomości sprawy i stanowisk obu stron, nikt nie odpowie precyzyjnie na zadane pytanie. Niezależnie od powyższe zasiedzenie w opisanej sytuacji jest możliwe wyłącznie w złej wierze, gdyż posiadacz samoistny (sąsiad) wiedział lub z łatwością mógł się dowiedzieć, do kogo należy ta część
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)