2023.07.05 godz. 20:02 Kołobrzeg, Zachodniopomorskie

Brak kontaktu z dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa dotyczy mojego narzeczonego i jego byłej a konkretnie ich dziecka. Mieli już około 3 sprawy odnośnie alimentów i widzeń (o które mój chłopak się starał). Matka dziecka cały czas robiła mu pod górkę odnośnie spotkań, aż w końcu zmieniła miejsce zamieszkania i przedszkole dziecka bez jego wiedzy. Gdy dzwonił albo pisal nie odpowiadala. Raz po wiadomości kiedy zobaczy dziecko, dostał telefon od jej adwokata że ona chce zmienić nazwisko dziecka na nazwisko jej męża. Udało nam się znaleźć przedszkole do którego dziecko uczęszcza, byliśmy tam ale nie Panie nie pozwoliły na widzenie z dzieckiem. Na tym się skończyło. Teraz dostał pismo, że nie interesuje się dzieckiem, matka dziecka chce spotkań pod nadzorem psychologa oraz za każde odwołane spotkanie z dzieckiem przez niego 500 zł. Co w tej sprawie zrobić? Jak się bronić? Czy matka może się przeprowadzić i zmienić przedszkole i nie dawać znaku życia bez żadnych konsekwencji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lip 2023 20:38

Nie sposób odpowiedzieć nie znając etapu sprawy i wzajemnych roszczeń. Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika do reprezentowania przed sądem, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl