2023.07.15 godz. 07:29 Warszawa, Mazowieckie

Rozwód?

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa dotyczy rozwodu bez orzekania o winie i najszybciej jak to możliwe. Oboje wraz z dziećmi mieszkamy w Niemczech. Ślub zawarty był w Polsce, dzieci urodzone również w Polsce. Ja wraz z młodszym synem (13lat) chcemy wrócić do Polski, zaś starszy (we wrześniu skończy 16 lat) chce skończyć szkołę w Niemczech (od września ostatni rok szkoły). Następnie on chce się wyprowadzić i zrobić Ausbildung.  Chcę się zapytać: - Czy mogę składać papiery o rozwód w Polsce czy muszę w Niemczech? - Jakie papiery potrzebuję? - Co z dziećmi? - Co z alimentami? - Co z długami?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lip 2023 09:04

Jeśli oboje Państwo posiadacie polskie obywatelstwo, możliwe jest złożenie pozwu o rozwód przed polskim sądem. W pozwie należy zarzeć resztę kwestii związanych z alimentami, opieką nad dziećmi, kontaktami itp. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl