2023.08.30 godz. 20:08 Częstochowa, Śląskie

Sprawa dotyczy spadku po mojej babci. Spadkobiercami są mój tata i jego dwie siostry.

Wyjaśnienie sytuacji

Jedna z sióstr była współwłaścicielką konta babci. Miesiąc przed śmiercią babci ciotka zleciła przelew na swoje konto w kwocie 101 tys. zł. Po śmierci zataiła informację o tym fakcie, pytana o istnienie tego konta i jakiejkolwiek sumy, skłamała, że takiego konta nie ma. Moje pytanie brzmi: Czy pieniądze z tego konta w całości lub połowie (z racji współwłasności) wchodzą w skład masy spadkowej, skoro zostały wypłacone przed śmiercią babci? Zakładam, że z chwilą śmierci pieniądze nadal znajdowały się na koncie ciotki, nie zostały wydane na potrzeby babci, ani notarialnie przekazane ciotce.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sie 2023 20:24

W postępowaniu o dział spadku należy wnieść o ujawnienie wsystkich rachunków bankowych i ustalenie, że w skład spadku wchodzą oszczędności w określonej kwocie. Jeśli potrzebny jest pełnomocnik procesowy w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)