2024.07.18 godz. 06:31 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

spadek po babci

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa dotyczy spodku po babci. czy jeżeli babcia pozostawiła testament zapisując wszystko jednej córce to czy pozostałym dzieciom, bądź wnukom (jeżeli dzieci nie żyją) nic się nie należy? Dlaczego osoba, której "zapisano" całość chce od pozostałych akty zgonu zmarłego rodzeństwa oraz akty urodzenia pozostałych osób (żyjących dzieci babci oraz wnuków) - twierdzi, że notariusz chce - czy to konieczne?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2024 21:51

Pozostali spadkobiercy ustawowi mają prawo do zachowku po zmarłej, o ile nie zostali wydziedziczeni. Jeśli potrzebuje Pan (i) pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lip 2024 12:31

Dzień dobry, serdecznie zapraszam do kontaktu w tej sprawie na adres arkadiuszkozok@gmail.com
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)