2022.06.18 godz. 01:55 Wrocław, Dolnośląskie

Dziedziczenie majątku.

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa kobiety lat 30. Mam dwójkę dzieci. Potrzebuję porady, jak zrzec się spadku po rodzicach oraz uchronić dzieci aby nie przyjęły spadku po dziadkach. Moi rodzice mają rozdzielność majątkowa tata ma długi oraz niewielki majątek nie pokrywający długu. Mama otrzymała kredyt który z doświadczenia sądzę że nie spłaci co za tym idzie będzie miała zadłużenie. Rodzice są w połowie właścicielami niewielkiej nieruchomości o niewielkiej wartości. Nie chcę niczego oraz nie chce aby moje dzieci dziedziczyły mojej części dodatku po mnie. Mam dwóch braci dla których chce się zrzec spadku na przyszłość

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Cze 2022 10:26

Może Pani zawrzeć z rodzicami umowę o zrzeczenie się dziedziczenia. Skutek ta umowa ma dopiero w chwili śmierci rodziców, ale chroni przed dziedziczeniem i Panią i dzieci. Umowa musi być zawarta u notariusza. Co więcej, jeśli za kilka lat zmienia Państwo zdanie, mogą Państwo również rozwiązać tę umowę (póki rodzice żyją)