2022.02.09 godz. 20:25 Opole, Opolskie

Sprawa o naruszeniu prywatności i ujawnianiu danych osobowych.Czy grozi mi coś za to?

Wyjaśnienie sytuacji

W maju 2021 roku, skontaktowała się ze mną koleżanka mojej mamy,mówiąc,że wraz z znajomym który ma do zaoferowania pracę przez internet (w zamian za zapłacenie badania lekarskiego350 zł), w czerwcu 2021roku,po badaniach miało być szkolenie, jednak ,przesuwali terminy szkolenia wymyślając co raz nowsze historię,miesiąc temu powiedziałam,że skoro tyle to trwa,to chce zwrotu pieniędzy.Prezes tej "firmy"wraz z koleżanką mamy urwał kontakt. Napisałam ogłoszenie na internecie,czy ktoś jeszcze miał taką sytuację i wymieniłam tą panią z nazwiska.Teraz prezes grozi sprawą.Czy ma do tego prawo?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lut 2022 15:49

Mogło dojść do naruszenia dóbr osobistych osób, o których pisała Pani w internecie. Zatem może grozić sprawą.