2024.02.01 godz. 23:52 Polkowice Dolne, Dolnośląskie

Sprawa o odzyskanie praw rodzicielskich a adwokat z urzedu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam chciałabym się starać o odzyskanie praw rodzicielskich które zostały mi ograniczone. Chciałabym uzyskać adwokata z urzędu w mojej sprawie, czy mam prawo złożyć do sądu wniosek o przyznaniu mi obrońcy jeśli jeszcze nie złożyłam jeszcze potrzebnego wniosku do sądu o odzyskanie praw. Chciałabym najpierw mieć pewność że w tej sprawie będę miała pomoc adwokata

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2024 18:47

Dzień dobry, prawnika z wyboru może Pani mieć zawsze. Natomiast w przypadku prawnika z urzędu należy o niego zwykle zawnioskować, przy czy o tym czy go Pani otrzyma decyduje Sąd.