2023.05.16 godz. 10:20 Warszawa, Mazowieckie

Sprawa o zapłatę - zwrot zaliczki na budowę pieca. Jestem powódką.

Wyjaśnienie sytuacji

Pozwany nie odbierał żadnych pism (rozwiązanie umowy, pismo przed procesowe, pozew Do przekazania pozwu został zaangażowany komornik, niestety nie odnalazł pozwanego. Złożyłam do sądu wniosek o ustanowienie kuratora dla osoby nieznanej z miejsca pobytu. Otrzymałam od sądu wezwanie do uiszczenia zaliczki na koszt ustanowienia kuratora. Moje pytanie: 1. Czy praca kuratora jest odpłatna i kto za nią płaci? 2. Jakie kurator podejmie kroki w mojej sprawie? 3. Czy będzie szukał pozwanego żeby przekazać mu pismo? 4. Jeśli go nie odnajdzie to co dalej? 5. Czy to działanie ma sens?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2023 14:35

Dzień dobry, koszty ustanowienia kuratora ponosi Pani. Kurator będzie poszukiwał pozwanego. W przypadku braku skutecznego zlokalizowania pozwanego będzie on zamiast niego uczestniczył w sprawie. Niestety w takich sytuacjach głownie są problemy z egzekucją wyroku. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)