2023.10.18 godz. 10:27 Lublin, Lubelskie

Sprawa pilna, co zrobić w tej sytuacji by uzyskać stypendium socjalne?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałabym zapytać o pewną sprawę. Znam osobę z Białorusi, która obecnie jest w Polsce i studiuje na moim roku. Ma ciężką sytuację finansową i niestety, choć by chciała nie może złożyć na uczelni dokumentów na stypendium socjalne. Jej mama nie może uzyskać zaświadczenia, że jest uchodźcą, bo nie jestem pewna, ale nie ma chyba osoby, która mogłaby to potwierdzić. Także z samej Białorusi jej mama nie może uzyskać, że już nie prowadzi działalności gospodarczej. Chciałaby kontynuować studia, ale niestety bez stypendium socjalnego nie da rady. Sama pracuje, ale niestety ciężko.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2023 06:38

Trzeba zbadać przepisy danej uczelni dotyczące stypendiów i warunków ich uzyskania. Wiele uczelni ma środki na stypendia socjalne dla studentów Białorusi.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)