2021.08.01 godz. 15:35 Częstochowa, Śląskie

Co grozi za niżej opisane wykroczenie ?

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawca nie karany , pobicie bez hospitalizacji pokrzywdzonego, praktycznie brak obrażeń. Kradzież mienia poszkodowanego . Sprawca sam się wstawił do organu ścigania , do wszystkiego się przyznał. Idzie na współpracę z policja .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

dr Marcin Chowaniec

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2021 19:12

Zgodnie z art. 157 kodeksu karnego kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający krócej niż 7 dni podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W przypadku jeśli nie było żadnych obrażeń ciała możliwe jest zastosowanie art. 217 k.k., przewidującym karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli zdarzenie przybrało formę pobicia (art. 158 k.k.) należy liczyć się z karą pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli kradzież miała związek z pobiciem to należy liczyć się z karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12 (art. 280 k.k)