2021.11.07 godz. 07:01 Łódź, Łódzkie

Sprzeciw do nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, pierwsze pytanie: Jak liczyć 14 dni na złożenie sprzeciwu? Pismo awizowane było 25-10-21 natomiast mam problemy ze zdrowiem, pismo odebrałem kilka dni później 02-11-21. Jak mam liczyć 14 dni? Czy mam czas do Poniedziałku 08-11-21? Czy od dnia podpisania i odebrania na poczcie? Nie mogę założyć konta na e-sąd więc muszę wysłać je pocztą. Chyba że mam więcej czasu niż do jutra.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lis 2021 22:38

Termin liczy się od odebrania nakazu zapłaty czyli termin na złożenie sprzeciwu upływa 16.11.2021 r.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)