2024.04.18 godz. 17:31 Warszawa, Mazowieckie

Sprzeda mieszkania - podział majątku be ślubu

Wyjaśnienie sytuacji

Mam mieszkanie razem z partnerem które zamierzamy sprzedać. W akcie notarialnym jest że 50% mieszkania jest moje i 50% mojego partnera. Jednakże ja na wkład własny dałam 25 tys więcej niż on (na mieszkanie zaciągnięty kredyt hipoteczny). Czy jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniędzy czy po sprzedaży zyski zostaną podzielone po połowie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Magdalena Jurkowska

Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2024 09:41

Co do zasady może się Pani domagać od partnera zwrotu nakładów poczynionych na jego część zakupionej nieruchomości.