2023.10.30 godz. 21:21 Mielec, Podkarpackie

Próba wyłudzenia pieniędzy

Wyjaśnienie sytuacji

Sprzedałam z mężem samochód półtora miesiąca temu sprawny. Dzisiaj odezwali się kupujący z próba wyłudzenia od nas pieniędzy na naprawę uszczelki pod głowicą. My sprzedając samochód nie mieliśmy pojęcia o tym zreszta jak by była już coś nie tak to myśle ze nie wytrzymałaby tygodnia a co dopiero półtora miesiąca . Kupujący mówi ze pójdzie do sądu czy mam jakieś wyjście z tego ? Półtora miesiąca jeździli autem nie wiadomo jak i ja mam teraz przyjąć auto albo dać pieniądze za naprawę ? Ja mam zdjecia silnika ze nie był od nowości rozbierany .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Paź 2023 09:56

W przypadku ujawnienia wady ukrytej, kupujący może skorzystać z uprawnień wynikających z rękojmi (żądanie obniżenia ceny, dostarczenai rzeczy wolnej od wad lub odstąpienie od umowy). Nie sposób mówić o wyłudzeniu, a dochodzeniu jednego z wymienionych roszczeń, według uznania kupującego. Nie sposób jednak odnieść się do zasadności tego roszczenia, nie znając wszystkich szczegółów i okoliczności sprawy.