2024.04.08 godz. 09:31 Gliwice, Śląskie

Sprzedałem samochód i kupujący chce zwrócić ten samochód

Wyjaśnienie sytuacji

Sprzedałem wczoraj auto państwu a oni mi piszą następnego dnia że auto nie ma mocy i to jest skryta wada o której ja nie powiedziałem, ja odpisałem że niema żadnych skrytych wad, państwo byli na jadzie próbnej i powiedzieli że wszystko jest ok bierzemy ten samochód. Odpisałem państwu Że ja nie wiem co państwo robili z tym autem i jak jeździli na nim że ono straciło moc Oni piszą że mają prawo przez dwa tygodnie na zwrot tego samochodu i chcą żeby ja zwrócił pieniądze inaczej sprawa pójdzie do sądu Chciałem się dowiedzieć jakie są szanse że oni wygrają to sprawę w sądzie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Kwi 2024 22:18

Jeżeli auto posiada aktualny przegląd i było serwisowane w stacji obsługi, a Pan uważa, że samochód jest sprawny i nie posiada wad, to poczekałbym na ewentualne oficjalne pismo przedsądowe, w którym nowi właściciele pojazdu określą swoje żądania i poprą je jakimiś dowodami. Moim zdaniem są małe szanse, że sprawa trafi do sądu, ale na wszelki wypadek dobrze jest zabezpieczyć potwierdzenia wykonania przeglądów w stacjach obsługi, o ile Pan takie ma, z których będzie wynikało, że auto było serwisowane i nie miało usterek. Z wyrazami szacunku