2022.02.08 godz. 19:08 Kalisz, Wielkopolskie

Sprzedanie telewizora, czy to już można uznać za porzucenie mienia?

Wyjaśnienie sytuacji

wynajmowałem pokój, mieszkał już tam jeden facet. Po jakiś 2-3 miesiącach się wyprowadził. W pokoju zostawił telewizor, kilka ciuchów bardziej roboczych. Z informacji uzyskanych od jego znajomych dowiedziałem się że mieszka i pracuje już gdzies indziej - po prostu opuścił lokum nie informując nikogo o tym. Po pewnym czasie- nie jestem wstanie określić czy minęły 2 tyg czy 3 tygodnie tv sprzedałem z powodu sytuacji finansowej. Ostatnio odezwał się do mnie kupiec że telewizor był jeszcze wcześniejszej osoby która zaginęła i została odnaleziona martwa. Co w takiej sytuacji robić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 13:11

Zapraszam do kontaktu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)