2023.03.02 godz. 20:04 Przemyśl, Podkarpackie

Sprzedaż auta gdzie współwłaścicielami są małżonkowie

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż jest właścicielem auta a ja współwłaścicielem (taki wpis widnieje w dowodzie rej.). Czy mąż może sam zawrzeć umowe kupna-sprzedazy samochodu? Czy może sprzedając samochód zawrzeć umowę pomiędzy sobą a kupujący czy moje dane są niezbędne w umowie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Mar 2023 08:16

Dzień dobry w takiej sytuacji niezbędnym jest abyście Państwo oboje widnieli w umowie sprzedaży pojazdu a także oboje ją podpisali. Istnieje też opcja aby udzieliła Pani pełnomocnictwa mężowi do dokonania tej czynności. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin