2024.04.09 godz. 07:45 Warszawa, Mazowieckie

Sprzedaż mieszkania a nieuczciwi kupujący

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć jak przy sprzedaży mieszkania mogę uniknąć nieuczciwych kupujących. Co powinno być zawarte w akcie notarialnym, abym czuła się bezpiecznie podczas jego podpisywania, tzn. że nie dojdzie do sytuacji, że mieszkanie nie będzie już moje i nie otrzymam za nie pieniędzy. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Kwi 2024 10:39

Dzień dobry, rozwiązań zwiększających Pani bezpieczeństwo jest parę. Często w takich transakcjach można skorzystać z tzw. depozytu notarialnego, i wtedy to sprzedający przesyła pieniądze notariuszowi, a zaraz po podpisaniu umowy, notariusz przesyła Pani pieniądze. Po dokładne zgłębienie tematu oraz inne sposoby zabezpieczenia, zapraszam do kontaktu! www.proviskancelaria.pl Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)