2022.03.16 godz. 14:21 Wrocław, Dolnośląskie

Sprzedaż mieszkania bez księgi wieczystej a otrzymanie kredytu

Wyjaśnienie sytuacji

Moja mama w spadku otrzymała mieszkanie, które nie ma założonej księgi wieczystej. Chciałabym to mieszkanie od niej wykupić zaciągając kredyt, już mam pozytywną decyzję z banku o pożyczce i pytanie, co i w jakiej kolejności powinnyśmy zrobić, aby sfinalizować transakcję i otrzymać pieniądze z banku jak najszybciej (od kwietnia rusza remont mieszkania). Jakich dokumentów i zaświadczeń potrzeba i jak długo trzeba na nie czekać.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2022 17:41

Istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że bank będzie oczekiwał od Państwa założenia księgi wieczystej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)