2023.10.11 godz. 15:09 Chocianów, Dolnośląskie

Sprzedaż Nieruchomości posiadanej z darowizny

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym uzyskać informację na temat sprzedaży nieruchomości z darowizny przed upływem 5 lat, wyczytałam w internecie informacje, że można uniknąć opłaty podatkowej ze sprzedaży, jeżeli za otrzymane pieniądze dokona się ponownego zakupu nieruchomości. Czy w praktyce naprawdę tak to wygląda?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Bukowski

Kielce, Świętokrzyskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2023 18:49

Tak w praktyce tak jest, jeżeli pieniądze przeznaczy Pana na nieruchomość, w której będzie Pan mieszkał lub na remont zamieszkiwanej nieruchomości, wtedy kwota ze sprzedaży nie podlega opodatkowaniu. z poważaniem Adwokat Michał Bukowski - Kielce