2024.04.16 godz. 12:54 Łódź-Bałuty, Łódzkie

Sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat od zakupu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, przychodzę z następującym pytaniem. Rodzice posiadają mieszkanie które zakupili w 2022 roku i chcą je sprzedać teraz czyli w 2024 roku i przekazać mi te pieniądze na zakup nowego mieszkania. I teraz pytanie czy to będzie wystarczające aby nie płacić podatku od sprzedaży mieszkania w przeciągu 5 lat od zakupu, jeśli rodzice przekażą mi darowiznę w postaci pieniędzy ze sprzedaży tego mieszkania i je ulokuje w nową nieruchomość? Jak uniknąć zapłaty tego podatku w takiej sytuacji? Czy jedynym wyjściem jest przepisanie nieruchomości na mnie przed sprzedażą mieszkania? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Kwi 2024 12:27

Dzień dobry Rodzice mogą albo przenieść własność nieruchomości na dziecko, które następnie sprzeda ją, albo Rodzice sprzedadzą nieruchomość, nabędą nową i przeniosą jej własność na dziecko. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)